Skladno Strategiji pametne specializacije Slovenije (S4) prehajajo strateško razvojna inovacijska partnerstva (SRIP) v letu 2020 iz prvih dveh faz vzpostavljanja v 3. fazo izvajanja. Na podlagi pridobljenih izkušenj preteklih dveh let bo tretja faza usmerjena v okrepitev strateškega pozicioniranja in konkretizacije aktivnosti na posameznih področjih specializacije.
V letu 2019 bodo tako aktivnosti SRIP-ov usmerjene tudi v prenovo poslovno-razvojne strategije in akcijskih načrtov, s ciljem krepitve kompetenc, lažjega pozicioniranja in doseganja globalne konkurenčnosti ter višje dodane vrednosti članov posameznega SRIP.
Prenovljeni akcijski načrti SRIP-ov bodo podrobneje definirali izzive in potrebe deležnikov na posameznem področju in predstavljali osnovo nadaljnjega osredotočanja aktivnosti članov (projekte, investicije…) na področjih skupnega razvoja, verig vrednosti, internacionalizacije in podpore razvoju kadrov, hkrati pa bodo predstavljali osnovo za učinkovitejše usmerjanje podpornih, razvojnih in zakonodajnih ukrepov države.
Prenova akcijskega načrta TECES / SRIP Pametne stavbe in dom z lesno verigo
V SRIP Pametne stavbe in dom z lesno verigo (SRIP PSiDL) bomo skladno zaznanim potrebam članov prenovili poslovno-razvojno strategijo in akcijski načrt.
V TECES kot koordinatorjem stebrov Pametne naprave in sistemi ter aktivno upravljanje stavb bomo večino aktivnosti usmerili v krepitev partnerstva na pametnih energetsko učinkovitih produktih in rešitvah, celostnem upravljanju z energijo od njene proizvodnje, prenosa, distribucije, upravljanja in porabe, v navezavi na ponudnike in uporabnike rešitev za pametni dom in stavbe ter energetsko oskrbo pametnih mest in skupnosti.
Rezultat teh aktivnosti bodo vzpostavljene razvojno in poslovno orientirana partnerstva z identificiranimi nosilci in partnerji/deležniki verig vrednosti in jasno opredeljenimi poslovnimi cilji. Ta partnerstva bomo v TECES / SRIP podprli z usmerjenimi razvojnimi in promocijsko tržnimi dogodki, ožje fokusiranimi delavnicami s potencialnimi partnerji in kupci, hkrati pa tudi iskali možnosti za izvedbo projektov za demonstracijo in validacijo rešitev tako v domačem kot mednarodnem okolju ter njihovega enostavnejšega financiranja.
Velik del aktivnosti bo tudi usmerjen v trajno podporo razvoju kadrov na področju elektroindustrije, energetike in energetsko učinkovitih rešitev z vzpostavitvijo stalnega sistema izobraževanj z vključitvijo javno izobraževalno raziskovalnih ustanov in podjetij.
Če ste proizvajalcev tehnoloških rešitev (komponent, naprav, sistemov, virov, porabnikov ali hranilnikov energije …), integratorji tehnoloških rešitev (sistemi upravljanja, storitve…), ponudniki ali uporabniki storitev na omenjenih področjih in imate interes sodelovanja, pridružite se nam.